FASÁDY
tlakové čištění, mytí fasád a nátěr fasád profesionální služby

Čištění fasád

Řasy a plísně zejména v posledních letech stále častěji napadají fasády domů. Jedním z hlavních důvodů je tvorba kondenzátu na zateplených fasádách domů. Roli samozřejmě hraje i řada dalších faktorů jako geografická orientace, průměrná roční teplota apod.

Řasy na fasádách nemusí být jen zelené, ty tvoří 50 % všech řas na fasádách. Velmi časté jsou také černé a červené řasy. Jakmile se jednou na fasádě domu objeví, jen stěží se jich bez profesionálního zásahu zbavíte. Po cca pěti letech je biocidní účinná látka ve fasádní omítce smyta deštěm. Poté již fasáda nemá žádnou ochranu proti uvedeným plísním a řasám. Proto je velice důležité opakovat čištění fasády po přibližně dvou až pěti letech v závislosti na prostředí a atmosférických nečistotách v ovzduší.

Velmi důležitou roli hraje také skutečnost, že stopy plísní se mohou šířit z venkovního ovzduší do vnitřních prostor i při běžném větrání a tak může způsobit alergická a astmatická onemocnění.

Zelené řasy – vyskytují se často v blízkosti lesů, stromů a keřů.
Černé řasy – velmi často jsou zaměňovány s běžně ušpiněnou a zanesenou fasádou. Pokud je fasáda domů rozsáhle tmavě zabarvená a nenachází se přímo u silniční komunikace, pak je pravděpodobně napadena černými řasami.
Červené řasy – mají svůj jedinečný vzhled, obvykle se projevuje ve formě červených svislých pruhů a postihuje pouze určité typy fasádních omítek.

Organické nečistoty – patří mezi ně polétavé prachové částice, smog, saze a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu. Pokud nedojde ke včasnému odstranění těchto nečistot z fasády domu, dochází k pronikání mikročástí prachu do vnitřní struktury fasády, a takto znečištěnou fasádu ve většině případů již nelze zcela očistit.

Nabízíme také provedení čištění a nátěru opláštěných hal.

Nátěr fasád

Nátěr fasády prodlouží její životnost a zabrání usazovaní již uvedených plísní a dalších nečistot. Zároveň vyřeší zbytečné finanční náklady na zcela novou fasádu.

Výběr barev a použité technologie jsou vždy závislé na konkrétním druhu fasády a individuálních požadavcích zákazníka.

Nátěr na fasádu nanášíme pomocí airless technologie, která zajistí kvalitní a rovnoměrné nanesení barvy.

Zavolejte nám - vopláchnem to
Navrhneme Vám optimální řešení

+420 775 337 779